Sunday, 30 October 2016

2016.10.30

Niedziela po południu, czyli nasz jesienny poranek. Kociuszek właśnie zjadł, ja dopiero zaczynam kawę. Jesteśmy w pokoju z balkonem: on podgrzewa śniadanko na swoim fotelu, na kocyku elektrycznym, a ja siedzę na kanapie. Mamy odsłonięte okno i widzimy ożywianą wiatrem siatkę ochronną. Jest ogromna, więc faluje niespiesznie, a jej bladożółty kolor przypomina powierzchnię morza, kiedy pora dnia sprzyja poluzowaniu migawek i obniżaniu ISO. Zawieszono ją tak, że gdyby być jak listek albo piórko, to można by prosto z balkonu zejść tam jak do wody.

Widzę kątem oka, że kociuszek uważnie się przygląda temu poruszeniu za oknem. Siedzimy tak sobie, ja z komputerem na kolanach, on z niebieskimi migdałami w puchatym lebku. Słyszę w pewnej chwili tęskne „łę!…”, patrzę więc w jego kierunku i już wiem, co ma na myśli. Szepczę do niego: „Tak, właśnie tak faluje morze, tylko w innych kolorach, i tak przyjemnie szumi, tak. Mhm… Bardzo, bardzo fajnie szumi ładne morze… I takie fale też są…”.

Kociuszek odwraca do mnie głowę i pyta: „Ła?” — w jego rosochatych brewkach widzę zdziwienie, a jego głos potwierdza wielkie zainteresowanie. Jakby czekał na opowieść o tym przedziwnym morzu.

Thursday, 19 May 2016

Kostka cukru do łóżka

Sugar cube in bed

May 18 2016, about 2:30PM

We’re testing ExpoDisc 2.0
As usual: 5D, EF 50 1.2L, from hand & window light.

(Should I add: a 12 sq meters room in an apartment building — a block of flats — with virtually no support for a photographer like me? I mean lazy to the point of shooting in these conditions with her tripod and a monopod stored on a bookcase! With an inflated exercise ball on top of them! But do you see yourself having a tripod standing always in your way, in the room with 3 bookcases, two beds, a chest of drawers, a desk and a chair, and 4 stools with books and other things on them? Oh, excuses. No, really, do you imagine yourself using a tripod or even a monopod in this room to take spontaneous pictures of your cats? Well, but you don’t know our cats: get that 1/3-pod and the moment is lost! yup, pretty much all is lost by then, you know? ;-)


 

 

 

 

 

Monday, 16 May 2016

Friday, 13 May 2016